Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Hlavička
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
  Basketbal   Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Basketbal
O nás
Tréninkové skupiny
Výsledky
Termínová listina

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Partneři
Partneři
 
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Logo SŠMH BnroBasketbal dívek byl mezi kmenové sporty čtyřletého studia na Sportovním Gymnáziu Ludvíka Daňka zařazen jako nový sport ve školním roce 2001/02. Vznikla tak spolupráce mezi tehdejším BK Gambrinus Brno, jeho sportovním centrem mládeže a SG, která velmi pomáhá naplnit týdenní tréninkový cyklus mladých basketbalistek. Tato příprava je v současnosti realizována v prostorách haly Na Rosničce, kterou využívá basketbalový klub BK Brno a kde současně hrají družstva kadetek a juniorek extraligová i mistrovská utkání v jednotlivých sezónách. Tato družstva dosáhla od vzniku sportovního centra mládeže mnoha významných úspěchů ať již ziskem mistrovských titulů, medailovými umístěními, či účastí mnoha hráček v reprezentačních výběrech ČR. V průběhu 10 let, kdy dívčí  basketbal je kmenovým sportem SG, prošlo jeho lavicemi mnoho hráček, jejichž jména jsou v ligovém basketbalu žen známá. Namátkově jmenujme alespoň některé z nich: Romana Hejdová, Michaela Zrůstová, Gabriela Giacintová, Michala Hartigová, Alena Hanušová, Pavla Švrdlíková, Michaela Pavlasová, Tereza Sedláčková, Barbora Kašpárková, Monika Šívrová, Klára Křivánková, Sarah Beránková, Aneta Mainclová a další. Je možné tedy konstatovat, že propojení možností sportovní přípravy SG a basketbalového klubu by mělo i v dalších letech přinášet výsledky ve výchově nově nastupující dívčí generace českého basketbalu. A úspěch se dostavil již v sezóně 2012/13, studentky SG vyhrály baráž o ŽBL a postoupily do nejvyšší ženské soutěže. Sezónu 2013/14 tak odehrály dva týmy z Rosničky. K tradičnímu IMOSu Brno přibyl nový klub s nejdelším názvem BK SŠMH Brno (Sportovní škola míčových her). Tým v úvodu sezóny platil nováčkovskou daň, po posílení zkušenými zahraničními basketbalistkami dokázal suverénně vyhrát baráž o udržení v ŽBL. Nakonec ale bude SŠMH hrát v nové sezóně 1.ligu. Zkušenosti, které hráčky v nejvyšší domácí soutěži získaly jistě posílí jejich sportovní růst. Mládežnické týmy kadetek a juniorek budou hrát i v letošní sezóně pod názvem nového klubu, BK SŠMH Brno (Sportovní škola míčových her).

Basketbal

Sportovní úspěchy:
Družstva kadetek i juniorek BK SŠMH Brno (dříve Gambrinusu) se od počátku práce s mládeží v tomto klubu objevují v horních patrech nejvyšší dorosteneckých soutěžích, tj. v extraligách."

Cílem je udržet tato postavení, či je i nadále zlepšovat

  • účasti na MČR v jednotlivých kategoriích
  • medailová umístění
  • účast v reprezentačních družstvech mládeže

Sezóna 2013/14

  • kadetky U17:  1.místo v extralize, 2.místo MČR v Brně
    Bubeníková Alžbeta, Holešínská Petra, Hošková Lucie, Krejčíková Michaela, Krumpholcová Sára, Gašicová Hana, Šoukalová Lenka, Stoupalová Natálie  
    (trenéři Fousek Richard a Vencúrik Tomáš)
    nejlepší pětka MČR: Šoukalová Lenka
    nejlepší hráčka MČR: Holešínská Petra    
  • juniorky U19:  1.místo v extralize, 1.místo MČR v Brně
    Beránková Sarah, Hošková Kamila, Křivánková Klára, Lančová Tereza, Mainclová Aneta, Šoukalová Lenka, Gašicová Hana, Zbořilová Martina, Bubeníková Alžbeta, Holešínská Petra, Hošková Lucie, Krumpholcová Sára, Stoupalová Natálie  
    (trenéři Fousek Richard a Vencúrik Tomáš)                        

    nejlepší pětka MČR: Křivánková Klára, Mainclová Aneta, Beránková Sarah
    nejlepší hráčka MČR: Beránková Sarah    
  • ŽBL ženy: BK SŠMH Brno - 12.místo v zákl. části, vítěz baráže o udržení v ŽBL
    Hošková Kamila, Lančová Tereza, Beránková Sarah, Šoukalová Lenka, Holešínská Petra  
    (trenér Pětivlas Tomáš) 
  • ŽBL ženy: BK IMOS Brno - 2.místo
    Křivánková Klára, Mainclová Aneta 
    (trenér Bobrovský Jan) 
  • Euroliga ženy: BK IMOS Brno - 7.místo ve skupině
    Křivánková Klára, Mainclová Aneta
    (trenér Bobrovský Jan)  
  • reprezentace "16"  - 2.místo ME, Debrecen (Maďarsko)
    Hošková Lucie, Stoupalová Natálie, Krumpholcová Sára
    (trenér Fousek Richard) 
  • reprezentace "17"  - 4.místo MS Klatovy/Plzeň (ČR)
    Šoukalová Lenka, Holešínská Petra, Hošková Lucie, Stoupalová Natálie
    (trenér Fousek Richard)  
  • reprezentace "18" - 11. místo ME Porto (Portugalsko)
    Beránková Sarah, Křivánková Klára, Mainclová Aneta
    (trenér Bárta Jiří)   
  • reprezentace "20" - . místo ME Udine (Itálie)
    Hošková Kamila
    (trenérka Ptáčková Romana)    
  • „A“ reprezentace ženy - 9.místo MS Turecko
    Hanušová Alena, Zrůstová Michaela, Hejdová Romana (absolventky SG)
    (trenér Blažek Lubor)    
  • Olympiáda mládeže 3x3 - 10.místo, Čína
    Beránková Sarah
    (trenérka Uhrová Michaela)

Sezóna 2012/13

  • kadetky U17:  1.místo v extralize, 1.místo MČR v Brně
    Beránková Sarah, Petra, Hošková Lucie, Křivánková Klára, Krejčíková Michaela , Krumpholcová Sára, Mainclová Aneta, Šoukalová Lenka, Zbořilová Martina 
    (trenéři Fousek Richard a Vencúrik Tomáš)
    nejlepší pětka MČR: Křivánková Klára, Mainclová Aneta
    nejlepší hráčka MČR: Beránková Sarah

  • juniorky U19:  1.místo v extralize, 4.místo MČR v Brně
    Adamová  Gabriela, Andresková Iva, Beránková Sarah, Hošková Kamila, Křivánková Klára, Lančová Tereza, Mainclová Aneta, Mlčochová Petra, Šoukalová Lenka,  Zbořilová Martina
    (trenéři Fousek Richard a Vencúrik Tomáš)                        

    nejlepší pětka MČR: Křivánková Klára
    nejlepší střelkyně MČR: Hošková Kamila

  • 1.liga ženy:  1.místo v baráži o ŽBL a postup
    Adamová  Gabriela, Hanušová Alena, Hošková Kamila, Lančová Tereza, Mlčochová Petra, Beránková Sarah, Křivánková Klára, Mainclová Aneta 
    (trenéři Vencúrik Tomáš a Dvořáček Bohuslav)

  • EOYF (olympiáda mládeže)  - 1.místo, Nizozemí
    Holešínská Petra, Hošková Lucie, Šoukalová Lenka, Bubeníková Alžběta (repre SVK)
    (trenér Fousek Richard)

  • reprezentace "16"  - 2.místo ME, Bulharsko
    Holešínská Petra, Hošková Lucie, Šoukalová Lenka, Bubeníková Alžběta (repre SVK)
    (trenér Fousek Richard)

  • reprezentace "18" - 11.místo ME, Chorvatsko
    Beránková Sarah, Hošková Kamila, Křivánková Klára, Mainclová Aneta
    (trenér Bárta Jiří)

  • reprezentace "20" - 2.místo (postup) ME divize B, Bulharsko
    Mainclová Aneta, Brhelová Radka
    (trenérka Ptáčková Romana)

  • reprezentace ženy - 6.místo ME, Francie
    Hanušová Alena, Zrůstová Michaela, Hejdová Romana (absolventky SG)
    (trenér Blažek Lubor)

  • univerziáda ženy - 6.místo, Rusko
    Hanušová Alena, Kašpárková Barbora, Švrdlíková Pavla (absolventky SG)
    (trenér Treml Petr)

  • 3x3 reprezentace "18" - čtvrtfinále MS, Indonésie
    Hošková Kamila 
    (trenérka Uhrová Michaela)
    Skills Chalenge: 2.místo - Hošková Kamila

Sezóna 2011/12

  • kadetky U17:  2.místo v extralize, 1.místo MČR
    Hošková Kamila, Křivánková Klára, Beránková Sarah, Mainclová Aneta, Šimková Kateřina, Andrýsková Iva, Lančová Tereza
    (trenéři Fousek Richard a Vencúrik Tomáš)
    nejlepší pětka MČR: Hošková Kamila, Křivánková Klára
    nejlepší hráčka MČR: Hošková Kamila
  • juniorky U19:  1.místo v extralize, 1.místo MČR v Brně
    Vacková Michaela, Mlčochová Petra, Hašková Kateřina, Holubová Viktorie, Hošková Kamila, Křivánková Klára, Beránková Sarah, Mainclová Aneta, Šimková Kateřina
    (trenéři Fousek Richard a Vencúrik Tomáš)
    nejlepší pětka + nejlepší střelkyně MČR: Hošková Kamila

  • Pohár ministra školství, mládeže a tělovýchovy1.místo Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, Brno
    Vacková Michaela, Mlčochová Petra, Hašková Kateřina, Hošková Kamila, Křivánková Klára, Beránková Sarah, Mainclová Aneta, Lančová Tereza, Šimková Kateřina, Zbořilová Martina, Brhelová Radka, Šišková Kateřina
    (trenér Fousek Richard)
  • reprezentace "16"  - 6.místo ME, Maďarsko
    Beránková Sarah, Mainclová Aneta, Křivánková Klára
    (trenér Fousek Richard)

  • reprezentace "18" - 13.místo ME, Rumunsko
    Hošková Kamila
    (trenér Bárta Jiří)

  • reprezentace ženy:  4.místo OH 2012, Londýn
    Hanušová Alena
    (trenér Blažek Lubor)

  • reprezentace juniorky 3x3:  9. - 12.místo MS, Španělsko
    Mainclová Aneta
    (trenér Štěpánek René)

Sezóna 2010/11

  • mladší dorostenky:  3.místo v extralize, 3.místo MČR
    Adamová Gabriela, Hošková Kamila, Mlčochová Petra, Matějů Barbora, Hašková Kateřina
    (trenér Fousek Richard a Vencůrik Tomáš
    nejlepší pětka MČR: Hošková Kamila
  • starší dorostenky:  1.místo v extralize, 1.místo MČR v Brně
    Kašpárková Barbora, Šívrová Markéta, Šívrová Monika, Sedláčková Tereza, Rybková Michaela,Vacková Michaela, Holubová Viktorie, Adamová Gabriela, Hošková Kamila, Mlčochová Petra
    (trenéři Fousek Richard a Vencůrik Tomáš)
    nejlepší střelkyně MČR: Kašpárková Barbora
  • reprezentace "16"10.místo ME Itálie
    Hošková Kamila, Beránková Sarah, Mainclová Aneta, Křivánková Klára, Adamová Gabriela (širší nominace)
    (trenér Fousek Richard)
  • reprezentace "20" - 4.místo ME divize B, Makedonie
    Hanušová Alena, Kašpárková Barbora, Šívrová Monika (širší nominace)
    (trenérka Krämerová Marcela )
  • reprezentace ženy   - 4.místo ME Polsko
    Hanušová Alena
    (trenér Blažek Lubor)
  • reprezentace ženy 3x3   - 7.místo MS Itálie
    Vacková Michaela
    (trenér Veselý Tomáš)

Sezóna 2009/10

  • mladší dorostenky:  8.místo v extralize
    Vacková Michaela, Holubová Viktorie, Matějů Barbora, Hašková Kateřina
    (trenér Fousek Richard)
  • starší dorostenky:  5.místo v extralize, 3.místo MČR
    Pavlasová Michaela, Hanušová Alena, Kašpárková Barbora, Šívrová Markéta, Šívrová
    Monika, Sedláčková Tereza, Rybková Michaela, Pražáková Nicol, Vacková Michaela
    (trenéři Fousek Richard a Prokeš Pavel)
    nejlepší pětka MČR: Šívrová Monika,
    nejlepší střelkyně MČR: Hanušová Alena
  • reprezentace "16"9.místo ME Řecko
    Hošková Kamila, Havlíková Veronika
    (trenér Fousek Richard)
  • reprezentace "17" - 13.místo OH mládeže Singapur + vítězka dovednostní soutěže
    Vacková Michaela
    (trenér Kapitulčin Petr)
  • reprezentace "18" - 14.místo ME Slovensko
    Kašpárková Barbora, Sedláčková Tereza
    (trenérka Ptáčková Romana)
  • reprezentace "20" - 3.místo ME divize B, Makedonie
    Švrdlíková Pavla, Hanušová Alena
    (trenér Johanes Jiří)
  • reprezentace ženy   - 2.místo MS Česká republika
    Hanušová Alena (širší nominace)
    (trenér Lubor Blažek)

Sezóna 2008/09

  • mladší dorostenky:  2.místo v extralize, 4.místo MČR
    Kašpárková Barbora, Sedláčková Tereze, Šívrová Markéta, Šívrová Monika, Rybková Michaela, Pražáková Nicol, Holubová Viktorie, Štáhlová Lucie
    (trenér Fousek Richard)                 
  • starší dorostenky:  2.místo v extralize
    Juračková Andrea, Klučáková Klaudie, Pavlasová Michaela, Procházková Veronika, Štěpánková Lucie, Švrdlíková Pavla, Kašpárková Barbora, Rybková Michaela, Sedláčková Tereza, Šívrová Markéta, Šívrová Monika
    (trenér Fousek Richard)                              
  • ženy: 1.místo v 1.lize žen
    Pavlasová Michaela, Procházková Veronika, Švrdlíková Pavla, Štěpánková Lucie,     Juračková Andrea, Klučáková Klaudie, Kvardová Aneta
    (trenér Jelínek Soběslav)
  • reprezentace "16"8.místo ME Itálie
    Vacková Michaela
    (trenér Fousek Richard)
  • reprezentace "18"  -  4.místo ME Švédsko
    Sedláčková Tereza
    (trenérka Ptáčková Romana)

Sezóna 2007/08

  • mladší dorostenky:  5.místo v extralize, 2.místo MČR
    Pavlasová Michaela, Klučáková Klaudie, Procházková Veronika, Štěpánková Lucie, Kašpárková Barbora, Šívrová Markéta, Šívrová Monika, Rybková Michaela,      Pražáková Nicol, Hanáková Regína
    (trenéři Fousek Richard a ing.Spilka Jiří)
  • starší dorostenky:  7.místo v extralize
    Jarošová Simona, Juračková Andrea, Kvardová Aneta, Nečasová Monika, Škrobánková Barbora, Pavlasová Michaela, Klučáková Klaudie, Procházková  
    Veronika, Štěpánková Lucie, Kašpárková Barbora, Šívrová Markéta, Šívrová Monika, Rybková Michaela,
    (trenéři Fousek Richard a ing.Spilka Jiří)                     
  • reprezentace "16"11.místo ME Polsko
    Kašpárková Barbora, Šívrová Monika
    (trenér Fousek Richard)
  • reprezentace "18"  -  3.místo ME Slovensko
    Švrdlíková Pavla
    (trenérka Ptáčková Romana)

Sezóna 2006/07

  • mladší dorostenky: 2.místo v extralize, 4.místo MČR
    Švrdlíková Pavla, Škrobánková Barbora, Štěpánková Lucie, Pavlasová Michaela, Klučáková Klaudie, Nečasová Monika, Juračková Andrea, Hanudelová Veronika, Horáková Michaela
    (trenéři Fousek Richard, ing. Spilka Jiří a Devátý Jan)
     
  • starší dorostenky: 2.místo v extralize, 2.místo MČR
    Gergelová Karla, Giacintová Gabriela, Hejdová Romana, Benešová Petra, Humlová Tereza, Müllerová Lucie, Kvardová Aneta, Jarošová Simona, Klučáková Klaudie, Pavlasová Michaela, Švrdlíková Pavla
    (trenéři Fousek Richard, ing. Spilka Jiří a Devátý Jan)
     
  • reprezentace "16"  - 3.místo ME Lotyšsko
    Pavlasová Michaela, Klučáková Klaudie (širší nominace)
    (trenér Fousek Richard)
     
  • reprezentace "18"  - 6.místo ME Srbsko
    Švrdlíková Pavla, Kvardová Aneta (širší nominace)
    (trenérka Ptáčková Romana)
     
  • reprezentace "19"  - 7.místo MS Slovensko
    Giacintová Gabriela, Hejdová Romana, Benešová Petra, Müllerová Lucie, Gergelová Karla
    (trenér Svoboda Marian)
  • reprezentace ženy  - 5.místo ME Itálie
    Hejdová Romana
    (trenér Bobrovský Jan)

Sezóna 2005/06

  • mladší dorostenky:  8.místo v extralize
    Kvardová Aneta, Hanudelová Veronika, Jarošová Simona, Žalkovská Žaneta, Juračková Andrea, Nečasová Monika, Fialová Tereza
    (trenéři Strmiska Milan a Bouška Karel)
     
  • starší dorostenky:  1.místo v extralize, 1.místo MČR
    Gergelová Karla, Giacintová Gabriela, Hejdová Romana, Kvardová Aneta, Benešová Petra, Jarošová Simona, Humlová Tereza, Bromová Kateřina, Zrůstová Michaela, Vyhňáková Martina, Filípková Andrea, Juračková Andrea, Müllerová Lucie
    (trenéři Fousek Richard a ing. Spilka Jiří)
    nejlepší pětka MČR: Hejdová Romana, Benešová Petra
    nejlepší hráčka + nejlepší střelkyně MČR: Hejdová Romana
  • ženy: 1. místo v Eurolize +  1.místo v ŽBL
    Hartigová Michaela, Hejdová Romana
    (trenér Bobrovský Jan)   
  • reprezentace "18"
    Benešová Petra, Gergelová Karla, Giacintová Gabriela
    (trenéři Veverka Milan a Fousek Richard)  
  • reprezentace "20"
    Vyhňáková Martina, Zrůstová Michaela
    (trenér Růžička Jiří) 

Sezóna 2004/05

  • mladší dorostenky:  1.místo v extralize, 1.místo MČR
    Benešová Petra, Giacintová Gabriela, Sovadinová Veronika, Hejdová Romana, Jarošová Simona, Žalkovská Žaneta, Humlová Tereza, Gergelová Karla
    (trenéři Kovařík Jiří, Fousek Richard a ing. Spilka Jiří)
     
  • starší dorostenky:  2.místo v extralize, 1.místo MČR
    Gergelová Karla, Giacintová Gabriela, Hejdová Romana, Benešová Petra, Humlová Tereza, Bromová Kateřina, Hnilicová Petra, Zrůstová Michaela, Vyhňáková Martina, Filípková Andrea
    (trenéři Fousek Richard, Kovařík Jiří a ing. Spilka Jiří)
  • ženy:  1.místo v ŽBL
    Hartigová Michaela
    (trenér Bobrovský Jan)   
     
  • reprezentace "18"  - 4.místo ME Maďarsko
    Giacintová Gabriela, Hejdová Romana, Vyhňáková Martina, Zrůstová Michaela, Benešová Petra (širší nominace)
    (trenéři Veverka Milan a Fousek Richard)
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
(c) 2008-2017 Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
design by Plaváček
 kontakt