Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Hlavička
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
  Atletika   Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Atletika
O nás
Výsledky
Tréninkové skupiny
Termínová listina
Rekordy
Fotogalerie

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Partneři
Partneři
 
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Atletika je sport, který od vzniku Sportovní školy v roce 1983 přivedl do školních lavic množství atletických talentů. Vznikl zde základ péče o dorosteneckou a juniorskou atletiku na jižní Moravě.
Ze skromných začátku se díky nadšení trenérů, žáků a vedení školy podařilo vybudovat významné školské mládežnické atletické centrum. Přínosem školy je to, že umožňuje studijně a sportovně nadaným žákům pěstovat atletiku v profesionálním školském zařízení. Je to navazující článek na systém sportovních tříd. Naší výhodou je to, že můžeme přímo v budově školy nabídnout mimobrněnským žákům internát, tréninkový nově zrekonstruováný atletický stadion s umělohmotnou dráhou, sportovní halu, tělocvičnu a posilovnu. Pro venkovní atletiku využíváme areál VUT pod Palackého vrchem s dvěmi nově rekonstruovanými atletickými hřišti s povrchem Mondo, v zimě pak využíváme spojovací cca 250m dlouhý tunel s umělým povrchem v areálu Masarykovy univerzity na Vinařské ulici a do haly Elán v Bratislavě jezdíme nejen na závody, ale i na tréninky. Atleti také absolvují lyžařské a sněhem, chodí bruslit a v rámci regenerace plavat a do sauny.
Ve školním roce absolvují jedno soustředění na podzim a jedno na jaře. Vzhledem k rozsahu přípravy a dalších požadavků na vybavení je zabezpečení takového systému ekonomicky náročné. I přes drobnější potíže se však daří udržet vysokou náročnost sportovní přípravy.
Sportovní úspěchy žáků jsou odměnou za každodenní tréninkové úsilí. Celá řada jich je zařazena do reprezentací České republiky v dorosteneckých i juniorských kategoriích. Mnozí dosahují po absolvování školy ještě výraznějších úspěchu i v kategoriích seniorských.
Příkladem je Šárka Kašpárková – mistryně světa v trojskoku z roku 1997, juniorský mistr světa na 400m překážek Lukáš Souček, stříbrný junior z mistrovství světa v Sydney – výškař Svatoslav Ton, stejnou příčkou vybojoval v roce 2001, ale na mistrovství Evropy juniorů Jiří Křehula. Roman Oravec byl v roce 1997 třetí na mistrovství Evropy juniorů. Po absolvování školy se stal armádním mistrem světa ve skoku dalekém Petr Lampart a na mistrovství Evropy do 22 let získal bronz Roman Novotný, o měsíc později vybojoval třetí místo i na Světové univerziádě v Bankoku a  o rok později skončil osmý na Olympijských hrách v Pekingu v roce 2008. Žáci školy překonali také celou řadu českých rekordů. V žácích ve výšce, dálce a víceboji Lukáš Klíma, ve výšce Dan Kolečník, v juniorech zlepšili rekordy výškaři Svatoslav Ton a Jiří Křehula, v juniorech na 400m překážek Lukáš Souček. Šárka Kašpárková je rekordmankou nejen v trojskoku, ale i ve výšce. Mimo těchto jmenovaných se mistrovství světa nebo Evropy zúčastnilo přes kolem 15ti atletů a na mezinárodním poli v dresu České republiky se prezentovalo přes 50 atletů naší školy.
V současné době studuje na SG 43 atletů rozdělených do pěti tréninkových skupin, tréninky probíhají v pondělí, ve středu, v pátek dvakrát denně, v úterý a ve čtvrtek jednou denně.

Celkově atleti na Sportovním Gymnáziu Ludvíka Daňka mají za sebou celou řadu významných úspěchů. Český atletický svaz vysoce hodnotí výsledky práce na našem gymnáziu, neboť tradičně patříme mezi nejlepší v České republice.
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
(c) 2008-2020 Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
design by Plaváček
 kontakt