Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Hlavička
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
  Gymnastika   Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Gymnastika
O nás
Tréninkové skupiny
Výsledky
Termínová listina

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Partneři
Partneři
 
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz


Gymnasti

Sportovní gymnastika patří mezi nekrásnější, ale zároveň nejobtížnější sporty. Řadíme ji mezi esteticko-koordinační sporty. Tvoří přirozený základ pro většinu sportů díky dominantnímu rozvoji obratnosti, jako základní pohybové schopnosti.
Sportovní gymnasté a gymnastky studující na sportovním gymnáziu dosáhli od roku 1983 řady vynikajících úspěchů při reprezentaci své vlasti. K nejvýznamnějším řadíme zisk bronzové medaile na prostných Martina Riesnera na MEJ 1991, 24. místo ve finále víceboje Pavly Kinclové na OH 1992 a 12. místo na přeskoku na MS 1992, 6. místo ve finále na kruzích Miroslava Smetany na ME 1994, účast Kateřiny Marešové na OH 2000. Vícemistryní Evropy ve cvičení na bradlech se stala na ME 2006 Jana Šikulová, která v letech 2005- 2006 zvítězila ve čtyřech světových pohárech /Moskva, Lyon, 2x Maribor/ ve cvičení na bradlech.
V jejích stopách kráčí Kristýna Pálešová, finalistka víceboje MS 2007, vítězka světového poháru na bradlech v Ostravě 2007, která na OH v Pekingu vybojovala 21. místo ve finále víceboje a obsadila 15. místo na bradlech. Účastníkem OH v Pekingu byl i Martin Konečný. Díky dlouhodobé mimořádně úspěšné spolupráci vedení sportovního gymnázia s TJ Sokol Brno I se podařilo zajistit tréninkové podmínky, které v rámci ČR nemají konkurenci a umožňují dosahování výsledků na úrovni světové špičky.   

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
(c) 2008-2020 Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
design by Plaváček
 kontakt