Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Hlavička
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
  Tenis   Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Tenis
O nás
Tréninkové skupiny
Výsledky
Termínová listina

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
Partneři
Partneři
 
Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, příspěvková organizace - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Tenis byl uveden do programu sportovního gymnázia ve druhém pololetí školního roku 1990/91. Tehdy se stal jedním z pěti kmenových odvětví zařazených do systému sportovní školy.
Sportovní gymnázium  navštěvovali a navštěvují nejlepší hráči z Brna ve svých věkových kategoriích. Od školního roku 2009/2010 vypisujeme přijímací  řízení pouze do šestiletého cyklu,  kam je tenis  zařazen
Týdenní tréninkový cyklus tvoří herní příprava,  kondiční příprava a regenerace a probíhá vždy v pondělí, ve středu a v pátek v dopoledních hodinách.
Letní herní příprava se odehrává na dvorcích  BLTC Brno v Lužánkách,  které jsou sportovnímu gymnáziu nejblíže. S tímto klubem  od sezóny 2009 škola spolupracuje. Zimní příprava  je zajištěna ve dvou  tenisových halách v Brně, rovněž v dosahu školy. Ke kondicím využíváme školní posilovnu a spinning,  k regenerac i  bazén  Komety Brno.
Trenérsky se na chodu tohoto sportovního odvětví v minulosti podíleli:
A. Balát, M. Štencl, L. Kocman, F. Odehnal.
V současné době tréninky zajišťují B. Novák, P. Kvasnička
Nejúspěšnější hráči v historii gymnázia: L. Němečková, K. Bakalářová, V. Šafářová, M. Nekvapilová, L. Faltýnková, S. Nováková.
Ve školním roce 2017/18 máme v tenisové přípravě 20 studentů. Mezi nejúspěšnější současné tenisty patří E. Holiš, vítěz Pardubické juniorky ve čtyřhře a vicemistr Evropy do 16 let v týmech.
                                                                                           Mgr. B. Novák (ved. trenér)

Tenis

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
(c) 2008-2020 Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka
design by Plaváček
 kontakt