Přejít k hlavnímu obsahu
logo AK Olymp Brno

Klub založený v roce 1992 se zaměřuje zejména na družstva extraligy žen a družstva juniorek a patří k nejlepším v ČR. Juniorky vybojovaly v roce 2020 již 20. titul mistryň ČR družstev v řadě a družstvo žen se na MČR umístilo na 2. místě. V extralize žen se klub od roku 2002 umístil: 5x1., 8x2., 5x3. V Evropském poháru juniorských družstev skupiny A (ECCCJ) patří klub ke špičce v Evropě a historicky se umístil: 2x1., 10x2., 2x3., 2x4., 1x7. Juniorky byly za rok 2019 vyhlášeny nejlepším mládežnickým týmem Jihomoravského kraje. V barvách klubu startuje řada reprezentantek z vrcholných akcí typu MSJ, MEJ, EYOF. V roce 2021 má klub zařazeno hned 13atletek v reprezentaci ČR. Z MČR kategorie dorostenek, juniorek a dospělých vozí atletky klubu pravidelně medaile.

logo BK Žabiny Brno

Basketbalový klub Žabiny Brno patří k nejúspěšnějším basketbalovým klubům v historii Česka. Ve své sbírce triumfů má pohár pro vítěze Evropské ligy žen, čtrnáct titulů mistra ČR a několik desítek mistrovských titulů z mládežnických kategorií. Klub vzniknul v roce 1993 a za dobu existence prošlo klubem mnoho hráček, které naleznete v českých i zahraničních soutěžích a v reprezentaci České republiky. Při výchově talentů úzce spolupracuje se Sportovním gymnáziem Ludvíka Daňka.

logo BLTC Brno

Brněnský lužánecký tenisový klub (BLTC) patří historicky mezi nejvýznamnější kluby na Moravě a jeho tradice sahá až do počátků první republiky. V současné době provozuje dva tenisové areály s antukovými kurty v parku Lužánky, tenisovou halu s umělým povrchem u ulice Drobného a zcela nově zrekonstruovaný objekt se saunami, tělocvičnou a rehabilitací, rovněž v tenisovém areálu v parku Lužánky. Pravidelně se zde pořádají turnaje mládeže, ale také mezinárodní turnaje ITF a WTA, na kterých svou kariéru mimo jiné začínaly i sestry Plíškovy, ale hráli zde i takové legendy jako Ivan Lendl a Petr Korda. Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka spolupracuje s tímto klubem od roku 2009. Tento klub byl vybrán i z důvodu, že zde studenti mohou absolvovat kompletní sportovní přípravu včetně rehabilitací a zároveň je areál v blízkosti školy.

logo Brno Triatlon Team

Brno triatlon Team je v posledních letech jedním z nejúspěšnějších sportovních klubů města Brna z hlediska mezinárodních sportovních úspěchů a patří mezi nejlepší evropské triatlonové kluby. Účast triatlonistů Brno triatlon Teamu na Olympijských hrách 2000, 2004, 2008, 2012, 2016 a velmi pravděpodobně i na OH 2021. Brno triatlon Team zastřešuje Vrcholové sportovní centrum mládeže ČTA a úzce spolupracuje se Sportovním gymnáziem Ludvíka Daňka.

Cambridge Park Partner School

Cambridge Park Partner School

logo FC Zbrojovka Brno

Během dlouholeté historie klubu, která se začala psát již v roce 1913, prošlo klubem mnoho úspěšných fotbalistů. Největší slávu zažil brněnský celek ještě před rozdělením Československa, kdy získal ligový titul (1977/78) nebo vítězství v národním poháru (1959/60). Na sportovní gymnázium Botanická chodí už celou řádku let někteří naši mladí fotbalisté.

logo Judo SKKP Brno

JUDO SKKP BRNO z.s. je jedním z nejúspěšnějších a největších klubů ČR, který působí v Městské sportovní hale Vodova. V letech 2017 a 2018 vyhrál celkové hodnocení klubů v rámci Českého svazu juda a pod jeho záštitou zde funguje Sportovní centrum mládeže. SGLD spolupracuje klub od roku 2018 v rámci 6letého studia, nicméně již dříve zde studovala spousta mládežnických reprezentantů, kteří se dokázali prosadit na vrcholné mezinárodní úrovni.

logo KPSP Kometa Brno

Sportovní gymnázium Brno spolupracuje s plaveckým klubem Kometa Brno od svého založení v roce 1983. Dlouholetá historie společné kooperace přinesla škole i klubu celou řadu plavců, kteří vybojovali stovky mistrovských titulů a mnoho úspěchů na mezinárodní scéně.

Logo firmy Partners

Partners

logo TJ Sokol Brno I

Název Tělocvičná jednota Sokol Brno se datuje rokem 1913. Dřívější historie zaznamenávala úspěchy především sokolských gymnastů (Šupčík, Vácha, Hudec, Gajdoš, družstvo žen na olympiádě v roce 1948). Morální a společenská autorita Sokola byla dána bojem za národní a státní samostatnost v obou světových válkách.
Znovuzrozená organizace po 40 letech totalitního režimu v roce 1990 navazuje na činnost a tradice sportovních oddílů. V jeho řadách se objevují vynikajicí sportovci, kteří reprezentují zemi na mezinárodních soutěžích i na olympijských hrách.
Oddíl sportovní gymnastiky spolupracuje se sportovním gymnáziem od jeho založení v roce 1983. Umožňuje skloubit tréninkový proces se studijním programem.

logo Volejbal Brno

Volejbal Brno je následnou organizací slavné Zbrojovky Brno, která vyhrála 2 x Pohár mistrů evropských zemí a získala jedenáct mistrovských titulů v nejvyšší domácí soutěži. Po zániku Zbrojovky Brno se oddíl přejmenoval ještě několikrát a poslední název je Volejbal Brno. Oddíl navazuje na tradiční výbornou práci s mládeží, která patří dlouhodobě k nejlepší v republice. Naši junioři získali za posledních osm roku pět titulů mistrů ČR a kadeti byli čtyřikrát mistři ČR. Žáci našeho oddílu se pravidelně umísťují na předních příčkách v ČR. Senioři se pravidelně probojovávají do závěrečných bojů play-off v extralize mužů. Náš oddíl staví svou práci na výchově mladých hráčů, kteří jsou později zařazováni mezi seniory.

logo Volejbalový klub Královo pole

Volejbal ve městě Brně je neodmyslitelně spjat s klubem VK Královo Pole. Nejúspěšnější dívčí mládežnický oddíl v České republice již téměř třicet let spolupracuje se sportovním gymnáziem na výchově nejlepších hráček a českých reprezentantek. Je hrdým držitelem více jak třicítky mistrovských titulů v seniorské, dorostenecké a žákovské kategorii a zároveň progresivní, stále se vyvíjející sportovní organizací.

logo VSK Univerzita Brno

Oddíl atletiky Vysokoškolského sportovního klubu Univerzita Brno byl založen v roce 1926 a patří dlouhodobě v kategorii seniorů ke špičce v České republice. V roce 2020 se stal Mistrem ČR mužů a mistrem ČR juniorů. Dalšími úspěchy jsou stříbrné a bronzové medaile MČR družstev v letech 2007, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 a pravidelné vítězství v základní soutěži Extraligy mužů. Velmi hodnotné jsou i individuální starty jeho atletů a reprezentantů na OH MS, ME, Univerziáda, Evropský pohár). Úspěšný je také klub v zisku individuálních medaili z MČR, kde již několik let po sobě získává přední umístění v kategorii žactva, dorostu, juniorů a mužů.