Přejít k hlavnímu obsahu
obrázek fotbalisty

Fotbal je zařazen mezi kmenové sporty Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka od 1. 9. 2018. Je nabízen studentům čtyřletého cyklu studia. I když byl mezi kmenové sporty zařazen poměrně nedávno, fotbalisté studovali na sportovním gymnáziu už dříve, a tak mohli využívat veškeré výhody, které jsou zde studentům nabízeny. Fotbal je hra, která patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější na světě. Tomu odpovídá i početní zastoupení žáků tohoto sportu u nás na gymnáziu – v současnosti se jedná téměř o 40 studentů.

Sportovní gymnázium spolupracuje s týmem FC Zbrojovka Brno. Tato spolupráce je přínosem pro obě strany a fotbalový klub je rád, že se může chlubit partnerstvím právě s touto vzdělávací institucí.

Vítězství dorosteneckých týmů, z nichž řada hráčů patří mezi studenty sportovního gymnázia, jsou tak úspěchem vzájemné kooperace obou subjektů.

Týdenní tréninkový cyklus obsahuje tři dopolední tréninky v rámci rozvrhu školy se začátkem v 7:45 hod. Tréninkové jednotky probíhají tak, aby byl rozvoj mladých fotbalistů co nejvíce všestranný. V pondělí, kdy se zaměřujeme na kompenzační a posilovací cvičení, masáže a využíváme různé regenerační prostředky, ve středu se věnujeme rozvoji individuálních herních dovedností a ve čtvrtek absolvujeme atletickou přípravu. Odpolední tréninkový cyklus už probíhá v rámci klubových povinností.

V současné době tréninky zajišťují Radim Bubeníček a Valdemar Horváth, ovšem podílí se na nich i ostatní trenéři z řad dorosteneckých týmů FC Zbrojovka Brno.