Přejít k hlavnímu obsahu
obrázek volejbalistky

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka je ve spojení s Volejbalovým klubem Královo Pole Brno neodmyslitelnou součástí systému výchovy talentovaných volejbalistek České republiky. S kloubením profesionálního přístupu ke sportu se středoškolskou výchovou vznikají optimální podmínky, které dovolují našim studentkám rozvíjet volejbalový talent bez omezení přístupu ke studiu. V praxi probíhá spolupráce školy a oddílu následovně: hráčky mají třikrát týdně rozvrh uzpůsobený pro dopolední tréninkové fáze, další tréninkové jednotky pak probíhají po škole. V jednom týdnu tak žákyně - hráčky, absolvují sedm tréninků. Ty jsou věnované nejen volejbalu, ale také všeobecné sportovní přípravě, kondici, posilovně, teorii, kompenzaci nebo plavání.

Náš přístup k výchově mladých, talentovaných hráček považujeme za ojedinělý. Za prvé se věnujeme komplexní přípravě sportovce ve všech aspektech, kterými jsou učení techniky, taktiky, kondice i způsobu starání se o vlastní zdraví, prostřednictvím individuální fyzioterapie, rehabilitace, stravování, masáží a jógy.

Za druhé utváříme propojený systém soutěží, který se prolíná z mládežnických pater přes utkání v první lize žen až do extraligy žen, ve které mají naše odchovankyně přednost. V nejvyšší seniorské soutěži tak nastupujeme se suverénně nejmladším družstvem, ve kterém působí řada gymnazistek. Přesto útočíme na horní polovinu extraligové tabulky. Ruku v ruce se s tím nesou i úspěchy v mládežnických kategorii. Historicky držíme třicítku mistrovských titulů a aktuálně pětiletou sérii neporazitelnosti v extralize juniorek. Jsme také největším "dodavatelem" mladých hráček do reprezentačních výběrů České republiky.

Za třetí nabízíme našim hráčkám servis v podobě ubytování a stravování, ať už na internátu Botanická a Čichnova, nebo privátním ubytování v klubových bytech. Talentovaným hráčkám dále nabízíme možnost klubových stipendií.

Našim studentkám nabízíme možnost získat trenérskou a rozhodcovskou licenci a také masérský kurz. V prvním a druhém ročníku mají hráčky také možnost absolvovat lyžařský a vodácký výcvikový kurz.

V současnosti působí na extraligových palubovkách řada absolventek našeho gymnázia. Jsou jimi například Markéta Chlumská, Helena Horká, Pavla Šmídová, Ivona Marková, Soňa Mikysková či Šárka Sklenářová (Šelmy Brno), Martina Michalíková (VK Prostějov), Veronika Šnellyová (TJ Sokol Frýdek-Místek), ale také Denisa Pavlíková, Daniela Digrinová, Silvie Stráská, Romana Pavlicová (Staňková) či Ela Koulisiani (VK Královo Pole). V zahraničí působí Květa Grabovská (VC Wiesbaden).