Školní areálSportovní gymnázium Ludvíka Daňka umožňuje svým studentům skloubit náročné středoškolské studium s neméně náročným vrcholovým sportem.

Kromě zkušených trenérů a kvalitních učitelů má škola odpovídající vybavení. Zejména zmodernizované učebny cizích jazyků, informatiky, biologie , chemie a fyziky umožňují vyučujícím ve výuce využívat interaktivní tabule, audio i video techniku.

Také v rámci tréninku a předmětů tělesná výchova a sportovní příprava studenti využívají venkovní atletický stadion, nově vybudovanou prostornou tělocvičnu, atletickou halu, posilovnu, kompenzační sál i kardiosál. Sportoviště jsou kompletně vybavena.

Toto kvalitní zázemí pro studenty umocňuje ještě skutečnost, že ve škole se vaří v nově zrekonstruované kuchyni a stravuje se v přilehlé jídelně. Další značnou výhodou je i školní autobus sloužící k přepravě sportovců na tréninky, soustředění a závody.

Součástí budovy gymnázia je domov mládeže.