Přejít k hlavnímu obsahu
Tým gymnastů Botanky na Gran prix Jiřího Matuchy
Grand Prix J. Matuchy, junioři – sportovní gymnastika

Mezinárodní závod Grand Prix Jiřího Matuchy, se v Praze uskutečnilo již po osmé. Nechyběli ani závodníci ze sportovního gymnázia Ludvíka Daňka. Mimo ně jsme mohli vidět také závodníky Polska, Rakouska a další české kluby.

V kategorii pre-juniors, tedy chlapci rok narození 2007 a mladší, za náš oddíl závodil pouze Tomáš Kalinič (svěřenec trenéra Jana Caska ml. a Jiřího Hrona), který po nějakých nezdarech vybojoval 11. místo a dvě kvalifikace do nedělního finále. Ve finále na jednotlivých nářadích získal stříbrnou medaili na přeskoku a také na hrazdě.

Za juniory, tedy od 15-18 let z našeho gymnázia závodil:
Daniel Bago        2. místo ve víceboji
Miroslav Durák   3. místo ve víceboji
Martin Pospíšil   8. místo ve víceboji
Josef Smith         9. místo ve víceboji

Dále také závodil Milan Neshyba, Sebastián Adamus, Antonín Vašák, Adam Uherka a Dan Němeček.

Ve finále juniorů na prostných vyhrál Sebastián Adamus a třetí byl Martin Pospíšil, na kruzích byl 2. Míra Durák, na přeskoku 1. místo vyhrál Daniel Bago, bradla vyhrál Josef Smith a na hrazdě kraloval opět Daniel Bago v patách se svým kolegou Miroslavem Durákem na 2. místě (svěřenci trenérů Petra Hedbávného a Martina Vlka).